bloXcu - ücretsiz blog

bloXcu - ücretsiz blog, türkçe blog,kişisel web blog servisi, web blog, kişisel blog, blog yayını, www.bloxcu.com, blog, kullanıcılar

Blog, genellikle güncelden eskiye doğru sıralanmış yazı ve yorumların yayınlandığı, web tabanlı bir yayını belirtir. Çoğunlukla her gönderinin sonunda yazarın adı ve gönderi zamanı belirtilir. Yayıncının seçimine göre okuyucular yazılara yorum yapılabilir. Yorumlar, blog kültürünün çok önemli bir dinamiğidir; bu sayede yazar ve okuyucular arasında iletişim sağlanır. Bunun dışında, geri izleme (trackback) mekanizmasıyla, belirli bir yazı hakkında yazılan diğer yazıların belirlenebilmesi de mümkündür. İlk bloglar elle yazılıp güncellenirken, bugün bu iş için özel yazılmış yazılımlar kullanılmaktadır. Bu yazılımlardan bazıları bir blog servisi sağlayıcı sitenin alt alan adları olarak yaratılabilen, bazıları ise kullanıcının kendi sunucusuna kurup çalıştırması gereken yazılımlardır..

Neler yapılabilir ? 
BloXcu'ya ücretsiz üye olabilirsiniz. Üye olduktan birkaç dakika sonra blogunuz yayına hazır olacaktır.
BloXcu, web tasarımı veya programlama bilgisine ihtiyaç duymadan kişisel blogunuzu oluşturabileceğiniz şekilde düzenlenmiştir.
Blog açarak, yazı ve resimlerinizi kolaylıkla internette yayımlayabilir, kendinize ait bir alana sahip olabilirsiniz.


bloxcu - ücretsiz blog

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !